O Warszawskiej Szkole Fotografii
i Grafiki Projektowej

Naszym celem jest stworzenie uczniom jak najlepszych warunków do rozwijania wrażliwości, wyobraźni oraz niezależności artystycznej. Równocześnie uczymy warsztatu zawodowego, który przygotowuje do profesjonalnej kariery w branży kreatywnej.

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w dziedzinach: Fotografii oraz Projektowania Graficznego. Szkoła została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.

W trakcie kilkunastu lat istnienia zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Nasza renoma szybko rozprzestrzenia się w Europie i nie tylko. Przyjeżdżają do nas uczniowie m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Irlandii, Indi, Islandii, Niemiec, Szwajcarii,Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Ukrainy, Turcji, Brazylii i Afryki Południowej.

Szkoła zmieniła nazwę z Warszawska Szkoła Fotografii na Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej po tym, jak w roku 2012 rozszerzyliśmy program nauczania o Projektowanie Graficzne.

Nowy kierunek cieszy się dużą popularnością i jest dobrze oceniany przez naszych studentów. Od października 2020 roku otwieramy mozliwość nauki w Studium wujęzycznym. Oferujemy Studium Fotografii i Projektowania Graficznego w wykładowym języku angielskim. To pozwoli naszym Absolwentom na zdobycie wymarzonego zawodu w dowolnym kraju na świecie.


Program nauczania rozwijany jest w dwóch kierunkach:

1. Szkolenie uczniów jako zawodowych fotografów lub projektantów graficznych, którzy w kompetentny sposób spełnią wymagania przyszłych klientów i pracodawców.
2. Edukacja artystyczna, która pomaga uczniom odkrywać własną kreatywność i motywuje do obrania oryginalnej drogi twórczej.

Studium przygotowuje do zawodu:

Fotografa


Fotoreportera


Fotoedytora


Fotosisty


Kuratora


Projektanta Graficznego

Zakres programowy naszego Studium przygotowuje do egzaminów wstępnych na państwowe wyższe uczelnie artystyczne

Kierunki:

Reżyseria filmowa


Sztuka operatorska


Scenariopisarstwo


Sztuka Mediów


Komunikacja Multimedialna

Atutem naszej szkoły jest wyśmienita kadra naukowa składająca się z wybitnych wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz uznanych w Polsce i na świecie Artystów i Specjalistów w swoich dziedzinach.

Zapraszamy również pasjonatów, którzy chcą pogłębiać swoje zainteresowania artystyczne, nauczyć się podstaw technicznych oraz rozwijać swój często ukryty potencjał twórczy.

Dzięki nauce w naszej szkole fotografia lub projektowanie graficzne stają się nie tylko hobby, ale sposobem osobistej ekspresji, która wzbogaca życie.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnym i przestronnym lokalu znajdującym się w pobliżu ścisłego Centrum Warszawy. Do dyspozycji studentów oddajemy sześć sal wykładowych, cztery dobrze wyposażone sale studyjne, galerię, bibliotekę oraz profesjonalną ciemnię czarno- białą.

studium fotografii Warszawa

Filmy o szkole

Zobacz więcej

Partnerzy

fotografia studia Warszawa
grafika studium Warszawa
kurs Fotografii Warszawa

ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa


poniedziałek 10.00 17.00
wtorek 10.00 – 17.00
środa 11.00 – 19 .00
czwartek 10.00 – 17.00
piątek 10.00 – 17.00